• Broneering puudub.

Auto keemiline puhastus

Kuidas?

Soovitame autosalongi keemilise puhastuse jaoks rentida tekstiilipesurit. Kui teie autosalongi istmed on nahast, võta appi ka aurupesur, millega saad puhastada nahkistmed, armatuuri, õhukanalid, mootoriruumi, raskesti ligipääsetavad kohad jne.

Millal?

Kui plaanid autot kuivatada värske õhu käes ja ilma puhureid kasutamata, soovitame jätta keemilise puhastuse suveks. Siis kuivab autosalong päeval ära ja salongi ei jää liigniiskust.

Kus?

Autosalongi keemilist puhastust tasub teha garaažis, kus on piisavalt ruumi, liikuv õhk ja kivipõrand. Keemilise puhastuse jaoks kasutatavat tekstiilipesurit ei tohi hoida mulla peal, vastasel juhul ei saa õhk pesuri all liikuda ja masin võib üle kuumeneda.

Mida läheb vaja?

  • Tekstiilipesur (rent 20€/päev) + puhastusvahend, soe vesi
  • Aurupesur (rent 25€/päev) + kraanivesi
  • Mikrofiiberlapp mustuse eemaldamiseks
  • Nahkistmete puhul nahahooldusvahend

Autosalong enne puhastust

Ühed raskesti puhastatavad kohad on esiistmete siinid. Aurupesuriga saab siine väga lihtsasti puhastada, sest pisikesed otsikud võimaldavad siinidele ligi pääseda. Ära eemalda siinidest määret, sest see on vajalik istmete liigutamiseks.

Üks mustemaid kohti on kindlasti keskkonsool, mis vajab puhastamist. Kummist põhjad käivad tavaliselt ära, kuid siinkohal tulevad appi tolmuimeja ning aurupesur.

Enne tekstiilipesuri valmis seadmist nihuta esiistmed tagasi, võimalusel eemalda iste või kalluta see taha. Siis saad siinide vahele kogunenud mustuse kätte ning tekstiilipesuriga paremini ligi.

Enne tekstiilipesuri kasutamist tuleb kasutada tolmuimejat. Eemalda porimatid, mida on tekstiilipesuriga väljas lihtsam puhastada. Peale seda saad tolmuimejaga eemaldada ka porimattide alla kogunenud mustuse.

Kemikaalivabaks puhastamiseks on keskkonsoolil hea kasutada aurupesurit. Võta appi mikrofiiberlapp ja peale aurutamist eemalda liigniiskus keskkonsoolilt.

Ka autosalongi lävepakud on hea aurupesuriga üle lasta, sest seal on üldjuhul kohad kuhu jääb kinni ka liiv. Kasuta ka tolmuimejat.

Tolm koguneb autos igale poole. Langeta ka auto rool, et puhastada kohad mida tavaliselt ei ole näha. Kasuta aurupesurit ja mikrofiiberlappi. Keskendu ka suunatule kangidele, sest need koguvad kasutades palju mustust ja rasva.

Eemalda porimatid ka tagant ning sõida iste ette. Siis saad siinid puhtaks ka tagant, aurupesuriga saad puhastada õhukanalid jalge all ning tekstiilipesuriga pääsed kogu põrandale paremini ligi.

Autosalong peale puhastust

Kõigepealt eemaldati tolmuimejaga suurem mustus. Hea, kui on käepärast ka hari, millega kanga seest mustust paremini välja hõõruda.

Peale tolmuimejat võtta tekstiilipesur ning käi üle pagasnik, auto istmed ning põrand. Tekstiilipesuri rent on alates 20€ päev.

Aurupesuriga saad kätte mustuse ka rasketest kohtadest, lisaks ei pea kasutama armatuuril erinevaid kemikaale, mis pärast läikima või lõhnama jäävad. Aurupesuri rent maksab 25€/päev.

Videos kasutatud seadmed